کدام متقاضیان مسکن ملی حذف می شوند؟

کدام متقاضیان مسکن ملی حذف می شوند؟

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

دراین مطلب به بررسی “کدام متقاضیان مسکن ملی حذف می شوند؟” در خدمتتان هستیم. لطفا در ادامه همراهمان باشید.

معاون مسکن و عمران شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه پیشنهاد وام ۴۰۰ میلیونی مسکن روستایی هنوز تصویب نشده است گفت: متقاضیانی که آورده خود را پرداخت نکرده اند جای خود را به متقاضیان دیگر می دهند.

اقتصاد آنلاین نوشت : ورود بنیاد مسکن به پروژه نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اگر چه مزیت هایی برای بنیاد مسکن داشته است اما به هر حال این نهاد را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. چرا که عدم پرداخت آورده از سوی متقاضیان شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر باعث شده تا برخی از متقاضیان مسکن ملی در شهرهای کوچک حذف و یا جا به جا شوند.

اگر چه حمیدرضا سهرابی، معاون مسکن و عمران شهری بنیاد مسکن حذف متقاضیان مسکن ملی را رد کرده و نمی پذیرد اما ظاهرا در برخی از مناطق کشور این اتفاق رخ داده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که متولی ساخت مسکن در روستاها است و به نوعی حامی قشر کم درآمدها و محرومین است اقدام به حذف متقاضیان مسکن ملی که آورده خود را پرداخت نکرده اند می کند؟ گفت: از ابتدای قانون جهش تولید مسکن، عملکرد بنیاد مسکن در شهر و روستا حاکی از آن است که در مجموع عملیات اجرایی ۸۲۰ هزار و ۷۲۶ واحد آغاز شده است که از این تعداد ۳۲۷ هزار و ۸۲۵ واحد اتمام یافته و در حال حاضر ۴۹۲ هزار و ۹۰۱ واحد در دست اجراست.

متقاضیان مسکن ملی حذف نمی شوند بلکه به انتهای لیست می روند

معاون مسکن و عمران شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه بنیاد مسکن هیچ گاه هیچ متقاضی نهضت ملی مسکن را به دلیل عدم واریز آورده حذف نکرده است اظهار داشت: برخی از متقاضیان نهضت ملی مسکن در برخی شهرها که تعداد آنها هم زیاد نیست بنا به دلایلی آورده خود را در موعد مقرر واریز نکرده اند. اما این موضوع باعث نشده است که این متقاضیان حذف شوند. بلکه طبق اولویت بندی، متقاضیان واجد شرایط و طبق برنامه، متقاضیانی که در صف انتظار هستند جایگزین این افراد شده اند.

سهرابی با تاکید بر اینکه پس حذف متقاضیان نهضت ملی مسکن در برنامه نیست و این خبرها کذب است ادامه داد: هیچ متقاضی از پروژه های نهضت ملی مسکن به دلیل عدم پرداخت آورده خود حذف نمی شود و طبق مقررات به انتهای لیست خواهد رفت.

معاون مسکن و عمران شهری بنیاد مسکن در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه تعداد واحد مسکن نهضت ملی از سوی بنیاد مسکن در حال احداث است؟ گفت: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد هم مسکن اقشار کم درآمد شهری داریم که مجموعاً مسکن شهری به ۲۲۷ هزار و ۸۰۰ واحد خواهد رسید.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

2 پاسخ

  1. سلام
    من در مسکن ملی ثبت نام کردم و تمام گزینه ها مورد تائید بوده
    ولی هنوز نه پیامی برای من اومده که اقدامی بکنم نه جایی اعلام کردن
    من از چه طریقی میتونم پیگیر باشم
    در سایت هم تمام موردها سبز اعلام شده

  2. درود بر شما آقایان متولی تحقیقات شما تناقضات داره اکثریت آنهایی که زمین کرفتن یا مسکن به نامشان درآمده خونه کاغذی دارند یعنی خونه دارند ولی سند نداره ولی منی که 55ساله هستم و بازنشسته بی سر پناه اسمم درنیامده و لی یک عده ای هم دارند معامله میکنند چرا یک چرای بزرگ چرا اسم ما در نمی‌آید من درسته 55سال دارم ولی مسکن اولی هستم حداقل اینو که میتوانید تحقیق کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *