نحوه محاسبه همسان‌سازی حقوق وراث بازنشستگان

نحوه محاسبه همسان‌سازی حقوق وراث بازنشستگان

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب به بررسی “نحوه محاسبه همسان‌سازی حقوق وراث بازنشستگان” خواهیم پرداخت. لطفا در ادامه همراهمان باشید.

​معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: مبلغ علی‌الحساب ۳ میلیون تومان مربوط به مستخدمینی است که تا پایان سال ۱۴۰۲ بازنشسته یا از کار افتاده شده‌اند.

رضا فیضی‌نژاد درخصوص مبلغ علی‌الحساب همسان‌سازی حقوق‌ها که به حساب بازماندگان بازنشستگان کشوری واریز شده است، توضیحاتی ارائه کرد.

به دنبال ابلاغ قانون برنامه هفتم توسعه و اجرای ماده ۲۹ آن، دولت به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان، مکلف به اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق شد و برای سال اول با اجرای ۴۰ درصد قانون، صندوق بازنشستگی کشوری به صورت علی‌الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ ماهانه باید یک میلیون تومان به هر یک از بازنشستگان پرداخت کند که البته طبق اعلام مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در روز چهارشنبه، قرار بر این شد که مبلغ علی‌الحساب قانون متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری تا آخر همان روز یعنی چهارشنبه (۶ تیرماه) به حساب‌ها واریز شود.

 

اما برخی بازماندگانِ بازنشستگان صندوق کشوری نسبت به میزان این پرداختی دچار ابهاماتی شدند چرا که رقم اعلامی صندوق یعنی ۳ میلیون تومان بابت معوقه علی‌الحساب همسان‌سازی به حساب آن‌ها با مبلغی کمتر واریز شده است که رضا فیضی‌نژاد معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری، در این زمینه اظهار کرد: مبلغ علی‌الحساب ۳ میلیون تومان مربوط به مستخدمینی است که تا پایان سال ۱۴۰۲ بازنشسته یا از کار افتاده شده‌اند لذا در مواردی که شخص بازنشسته فوت کرده باشد، این مبلغ به صورت مساوی بین وراث قانونی وی که تاکنون حقوق وظیفه دریافت می‌کردند تقسیم و پرداخت می‌شود.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

3 پاسخ

  1. حقوق اگر ارثی است چرا بر اساس حکم خدا پرداخت نمی شود ؟برای زنان یک چهارم و یک هشتم ارث وجود دارد و بقیه بین اولاد دختر و پسر تقسیم می شود پس این حقوق ارثی نیست و نباید یک جانبه از خزانه به حساب کسانی که خدمت نکردند و سهم باز نشستگی یا باز مانده پرداخت نکردند تمام و کمال تا چند نسل واریز شود

  2. حقوق ارثی چرا بر اساس حکم خدا پرداخت نمی شود ؟برای زنان یک چهارم و یک هشتم از ارث و بقیه بین اولاد دختر و پسر تقسیم طبق قانون شرع اسلامی

  3. در ایران کسانی که خدمت نکردند و ……. بیشتر از کارمندانی که ۳۰ سال زحمت کشیدند حقوق می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *