سامانه دریافت وام فرزند آوری / نحوه پیگیری وام فرزند آوری سال ۱۴۰۳ +جزئیات!

سامانه دریافت وام فرزند آوری / نحوه پیگیری وام فرزند آوری سال ۱۴۰۳ +جزئیات!

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب با موضوع “سامانه دریافت وام فرزند آوری / نحوه پیگیری وام فرزند آوری سال ۱۴۰۳ +جزئیات!” در خدمتتان هستیم.

اقتصاد 100- وام فرزند آوری یکی از تسهیلاتی است که دولت در اختیار پدر مادرها برای اقتصاد راحت تر آنها برای کودک در نظر گرفته شد. وام فرزند آوری به دلیل تسهیلات ویژه ای که دارد توانسته تمامی نگاه ها را به سمت خودش جلب کند. وام فرزند آوری سایتش همانند سایت تسهیلات ازدواج است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

چگونه وام فرزندآوری ثبت نام کنیم؟

کلیه متقاضیان  وام فرزند آوری  که واجد شرایط می‌باشند، ابتدا باید از طریق سامانه ve.cbi.ir ثبت نـام کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند. در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، کد رهگیری ده رقمی که کاملاً محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است به شماره تلفن همراه ثبت شده در فرم ثبت نام از طریق پیامک برای ایشان ارسال می شود.

متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و هـمچنین مشخصات شعبه تعیین شده از سوی بانک عامل و پیگیری روند دریافت تسهیلات مذکور، با کد ملی و کد رهگیری خود به قسمت “مشاهده وضعیت” در سامانه فرزند مراجعه نمایند.

در صورتیکه شعبه بانک عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد، موضوع از طریق پیامک به ایشان اعلام شده و متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف حداکثر ۱۲ روزکاری، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیـهی است در صورت عدم مراجعه متقاضیان در زمـان تعیین شده، ثبت نـام آنها کان لم یکن تلقی و از سامانه حذف شده و می باید مجددا ثبت نام نمایند.

پس از تعیین شعبه ازسوی بانک و مراجعه متقاضی به شعبه تعیین شده، پذیرش متقاضی از سوی بانک انجام می شود. متقاضیان ۶۰ روزکاری مهلت دارند تا نسبت به تکمیل مدارک و ارائه ضمانت مورد پذیرش بانک اقدام نمایند. در صورت گذشت زمان مذکور و عدم تکمیل مدارک از سوی متقاضیان، متقاضی از سامانه حذف شده و می باید در مهلت مقرر شده در قانون نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند تا قبل از تعیین شعبه نسبت به ویرایش اطلاعات خود در سامانه از طریق گزینه “ویرایش ثبت نام قبلی” اقدام نمایند.

متقاضیان تا قبل از تعیین شعبه می توانند نسبت به تغییر بانک عامل اقدام نمایند. بدین صورت که با استفاده از گزینه “حذف ثبت نام” ثبت نام قبلی خود را حذف نمود و با استفاده از گزینه “ثبت نام جدید” و تکمیل مراحل ثبت نام اقدام به تغییر و انتخاب بانک دیگری نمایند./اختبار

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳

۱- اصل شناسنامه پدر و فرزند

۲- اصل کارت ملی پدر یا نماینده قانونی و قضائی

۳- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت

۴- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام

۵- ارائه حکم دادگاه در صورت لزوم

وام فرزندآوری و مبلغ آن در سال ۱۴۰۳

مبلغ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ افزایش یافته است و با توجه به تعداد فرزندان محاسبه می‌شود. طبق قانون جدید، مبلغ وام فرزندآوری برای سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

مبلغ وام فرزند اول: ۴۰ میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه

مبلغ وام فرزند دوم: ۸۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۴۸ ماهه

مبلغ وام فرزند سوم: ۱۲۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۶۰ ماهه

مبلغ وام فرزند چهارم: ۱۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۷۲ ماهه

مبلغ وام فرزند پنجم به بعد: ۲۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۸۴ ماهه

استعلام وام فرزند آوری به ساده ترین روش ممکن

پیگیری وام فرزند آوری، نیاز به کد رهگیری اخذ شده در زمان ثبت نام، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند دارد و نحوه استعلام با کد رهگیری و شماره ملی این وام، با جستجوی آدرس ve.cbi.ir، انتخاب گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، انتخاب گزینه مشاهده وضعیت و وارد کردن کد رهگیری، شماره ملی سرپرست و شماره ملی فرزند، می باشد.

وام فرزند آوری، یکی از تسهیلاتی است که دولت، با هدف ترغیب جوانان به ازدواج و جلوگیری از کاهش نرخ جمعیت، مورد پیش بینی قرار داده و سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند ve.cbi.ir را برای ثبت نام این وام، توسط متقاضیان، طراحی کرده است.

با توجه به اینکه پس از ثبت نام وام فرزند آوری یا همان تسهیلات قرض الحسنه فرزند، تنها با پیگیری الکترونیک و مشاهده وضعیت وام به صورت اینترنتی، می توان از تعلق یا عدم تعلق این وام به متقاضی، مطلع شد و از آنجا که این امر، یعنی، پیگیری وام فرزند آوری و استعلام وضعیت آن، نحوه و مراحل ویژه ای دارد، ضروری است تا ثبت نام کنندگان، با تمامی موارد مورد نیاز این امر، یعنی پیگیری وام فرزند آوری، آشنا باشند.

لذا در اندیشه معاصر، نحوه استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری، مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص چیستی شماره پیگیری وام فرزند آوری و نحوه دسترسی به آن در صورت فراموشی، توضیح داده شده است.

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

یکی از انواع وام قرض الحسنه ، وام فرزند آوری می باشد که پس از ثبت درخواست متقاضی برای دریافت وام، به طرق مختلف، ازجمله با کد رهگیری و شماره ملی، قابل استعلام و پیگیری است.

در ابتدا، متقاضی استعلام با کد رهگیری آن ، باید آدرس ve.cbi.ir را که مربوط به سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند می باشد، در مرورگر خود جستجو نماید و پس از ورود به صفحه سایت، گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند را انتخاب کند.

در این مرحله، متقاضی استعلام وضعیت آن ، باید گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.پس از انتخاب گزینه مذکور، فرد باید، اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه وارد کند؛ این اطلاعات، شامل شماره ملی سرپرست و فرزند و کد رهگیری وام فرزند آوری که زمان ثبت نام به متقاضی داده شده می باشد.

پس از درج اطلاعات لازم و وارد کردن حاصل جمع عبارت امنیتی در کادر مربوطه، فرد باید، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک کند.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *