ابلاغ سقف اجاره بهای مسکن استان‌ها تا چند روز آینده

ابلاغ سقف اجاره بهای مسکن استان‌ها تا چند روز آینده

پربازدیدترین این هفته:

دیگران در حال خواندن این صفحات هستند:

اشتراک گذاری این مطلب:

فهرست مطالب:

در این مطلب به بررسی موضوع “ابلاغ سقف اجاره بهای مسکن استان‌ها تا چند روز آینده” خواهیم پرداخت.

وزیر راه وشهرسازی گفت: متوسط سقف اجاره بهای مسکن در استان‌ها ۲۵ درصد تعیین شده که تا چند روز آینده به استان‌های کشور ابلاغ می‌شود.

مهرداد بذرپاش وزیر راه وشهرسازی در حاشیه جلسه شورای عالی مسکن گفت: بیش از ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن  و زمین به متقاضیان واگذار شده که یکی از بزرگترین واگذاری‌ها بود که تا به امروز به مرحله اجرایی و تحویل رسیده است.

وی ادامه داد: ساخت بیش از ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور کلید خورده که از این تعداد ساخت ۵۶۰ هزار واحد آغاز شده و ۵۰۰ هزار قطعه زمین هم به مردم واگذار شده است.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: عملیات ساخت واحد‌های مسکونی با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است به طوری که ما رشد تولید بخش مسکن و ساختمان را به مثبت ۷.۱ رسانده ایم در حالی که پیش از این میزان تولید مسکن منفی ۷.۱ بود که این میزان رشد مسکن بسیار چشم گیر بوده است.

او بیان کرد:  سقف قیمت اجاره مسکن  در کل کشور متوسط ۲۵ درصد تعیین شده که امیدواریم تا چند روز آینده به استان‌ها ابلاغ شود و طبق قانونی که تعیین کرده بودیم امیدواریم تا این میزان سقف که در شورای عالی مسکن استان‌ها تعیین شده رعایت شود.

وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: وام ساخت نهضت ملی مسکن در سال‌های گذشته که ۵۵۰ میلیون تومان بود در جلسه شورای عالی مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد  افزایش یافته است که امیدواریم مراحل تصویب آن هم در بانک مرکزی به تصویب برسد.

اینجا می تونی سوالاتت رو بپرسی یا نظرت رو با ما در میون بگذاری:

یک پاسخ

  1. سلام بمردم ایران
    هر وقت که حکومت و دولت وارد بازار و قیمت گذاری و دخل و خرج و هزینه های مردم شده اول نفع و استفاده خودش را مد نظر قرار داده و بعدش اونجنان گندی به بازار و قیمت‌ها گذاشته آقایان بازار خود بخود خودش نرخ و قیمت را پیدا می‌کنه دخالت نکنید هر وقت دخالت کردید گرانتر و تورم آوردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *